Sauber Group zrychluje na trati F1 s prémiovou značkou autolaků R-M

Bučan s.r.o. Odborný obchod a servis profesionálního lakování

R-M, prémiová značka autolakýrnických opravárenských materiálů skupiny BASF, a tým F1 Alfa Romeo Stake skupiny Sauber Group oznámily exkluzivní partnerství. Na základě společného směřování za efektivitou a udržitelností se R-M se svým bázovým systémem AGILIS stává výhradním dodavatelem laků týmu Stake.


Jako vrchol motorsportu byla Formule 1 často testovacím místem pro nové technologie, které se následně staly standardem v automobilovém průmyslu. Tým Alfa Romeo Stake se bude spoléhat na odborné znalosti R-M v aplikaci svých produktů na high-tech materiály, jako jsou titan a karbon, při snižování váhy laku na vozidle a překonávání všech ekologicky efektivních standardů.
 
Formule Alfa Romeo C43 je nalakována ekologicky šetrným, lehkým a inovativním bázovým systémem AGILIS. Díky řešení od R-M bylo možné snížit váhu laku na závodním voze o 50 % v porovnání s běžnými laky. S méně než 250 gramy na litr překonává AGILIS všechny globální požadavky na VOC tím, že dosahuje nejnižšího obsahu VOC v oboru, a pomáhá zákazníkům, jako je Sauber Group, utvářet budoucnost pomocí těch nejvíce eko-efektivních řešení.
 
R-M AGILIS pomáhá dosahovat vynikajících výsledků s nejlepší krycí schopností ve své třídě a úsporou celkové doby procesu až 35 % díky rychlejší aplikaci a kratším dobám odvětrání v porovnání s ostatními systémy.